Skip to product information
1 of 1

Cosmeticum

Peel-Off Mask Vitamin C Acerola 70ml

Peel-Off Mask Vitamin C Acerola 70ml

Regular price €14,00 EUR
Regular price Sale price €14,00 EUR
Zbritje Shitur
Tax included.
Maska Peel-off Vitamin C me acerola dhe camu është shumë hidratuese dhe ndihmon në rikthimin e elasticitetit dhe freskinë e lëkurës. Acerola ka veprim të fortë antioksidues, duke mbrojtur trupin nga radikalet e lira të rrezikshme, duke kontribuar në formimin e kolagjenit dhe duke ndihmuar në ruajtjen e elasticitetit të lëkurës. Sasia e madhe e vitaminës C në camu (40-60 herë më shumë se një portokall) e bënë atë një antioksidant të fuqishëm, duke mbrojtur qelizat nga puna shkatërruese e radikalëve të lirë.
Ndihmon në formimin e kolagjenit, kontribuon në elasticitetin e lëkurës dhe parandalon formimin e rrudhave.
Shiko të gjitha detajet