Skip to product information
1 of 1

Cosmeticum

Face Cream Mask Vitamin C Acerola 70ml

Face Cream Mask Vitamin C Acerola 70ml

Regular price €14,00 EUR
Regular price Sale price €14,00 EUR
Zbritje Shitur
Tax included.
Maskë për fytyrë krem me Vitamina C acerola është jashtëzakonisht hidratuese dhe ndihmon në rikthimin e elasticitetit dhe freskisë së lëkurës. Acerola ka një efekt të fortë antioksidant, duke mbrojtur trupin nga radikalet e lira të rrezikshme dhe kontribuon në formimin e kolagjenit dhe duke ruajtur kështu elasticitetin e lëkurës. Sasia e madhe e vitaminës C që përmban camu camu (40-60 herë më shumë se portokalli), e bën atë një antioksidant të fuqishëm, duke mbrojtur qelizat nga puna shkatërruese e radikalëve të lirë. Ndihmon në formimin e kolagjenit, kontribuon në elasticitetin e
lëkurës duke parandaluar kështu formimin e rrudhave.
Shiko të gjitha detajet